Tuesday, 19.03.2024, 05:24
[ НОВО ОТ ФОРУМА · ПОТРЕБИТЕЛИ · ПРАВИЛА · ТЪРСЕНЕ · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Форум за Древния Изток » ИСТОРИЯТА » ДРЕВЕН ЕГИПЕТ И АФРИКА » Как да подредя по теми библиотеката за Египет ? (молба за мнение от египтолозите)
Как да подредя по теми библиотеката за Египет ?
AdminDate: Петък, 30.12.2011, 17:19 | Message # 1
*****
Group: Администратори
Messages: 105
Awards: 2
Status: Офлайн
Тъй като скоро и в раздела за Древен Египет на библиотеката ще има достатъчно много книги (а тези към които имам линк и чакат ред за въвеждане нямам думи колко много станаха) моля египтолозите да ми дадат мнение в какви раздели следва да бъдат групирани книгите.
 
vpavlovDate: Неделя, 01.01.2012, 22:03 | Message # 2
*
Group: Приятели
Messages: 10
Awards: 0
Status: Офлайн
Незнам, чесно казано. Основно вариантите мисля са два, тематично и по азбучен ред. Лично аз използвам първото, но и двете си имат предимства и недостатъци. Все пак ми се струва, че малко хора ще "браузват" за да потърсят нещо. По-скоро биха използвали гоогле или търсачката на страницата. Така, че най-важно да имат описания и мета-каквото беше там (думички за търсене). smile
 
AdminDate: Неделя, 01.01.2012, 22:43 | Message # 3
*****
Group: Администратори
Messages: 105
Awards: 2
Status: Офлайн
Имам предвид именно тематичната подредба. Мета тагове слагам винаги, но според мен тва е подредба на съвсем друго ниво. Как например ти си подредил тематично твоята египтологична библиотека?
 
D3BEPDate: Понеделник, 02.01.2012, 11:38 | Message # 4
***
Group: Приятели
Messages: 73
Awards: 1
Status: Офлайн
Дай списък със заглавия, ще дадем и предложения smile
Подредби може да има много, и всичките да са верни.
Единствено е сигурно, че за езика е добре да има четива в отделна група.
Оттам нататъка, дали ще са по царства, по археологически периоди, по подархеологическ идисциплини, или по науки или нещо друго е избор на подреждащия, който зависи и от това, аккви точно книги имаш.
 
AdminDate: Понеделник, 02.01.2012, 14:03 | Message # 5
*****
Group: Администратори
Messages: 105
Awards: 2
Status: Офлайн
Списък няма как да дам, щото е прекалено голям, само заглавията ще ми отнеме седмица. Извадил съм само линковете. За езика да, ясно. Именно оттам нататък ми е въпроса.
Иначе аз си го представям в тая линия на разсъждение:
-Литературни паметници
-Религия
-Бит
- Наука
- Военно дело
-Икономика и занаяти
- Политичеса история
- Външни контакти и пр...
 
D3BEPDate: Понеделник, 02.01.2012, 18:04 | Message # 6
***
Group: Приятели
Messages: 73
Awards: 1
Status: Офлайн
Еми тогава ги подреди, пък на някой ако нещо толкоз не му хареса, ще ти каже.
Иначе това което искаш от нас е безмислено, да подредим смислено и по раздели 100 заглавия, които дори не знаем кои са... Аз поне не мисля че е наша работа да отгатваме раздели smile .
 
vpavlovDate: Понеделник, 02.01.2012, 19:07 | Message # 7
*
Group: Приятели
Messages: 10
Awards: 0
Status: Офлайн
Египтологията е интердисплинарна наука. Така може би ще е удобно да разделиш трудовете с оглед предмета на разглеждане, тоест тематично.
Примерно:
Археология
Фиология
История
Религия
Изкуство
и т.н.
 
AdminDate: Понеделник, 02.01.2012, 22:09 | Message # 8
*****
Group: Администратори
Messages: 105
Awards: 2
Status: Офлайн
Ми Ок.
Начи ше го напрая както аз си мисля, пък после ако има нещо пропуснато тогава ще ми кажете.
 
Форум за Древния Изток » ИСТОРИЯТА » ДРЕВЕН ЕГИПЕТ И АФРИКА » Как да подредя по теми библиотеката за Египет ? (молба за мнение от египтолозите)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: